Get Adobe Flash player

Навігація

Пошук

Віртуальний 3D-тур

Форма входу

Закон України "Про освіту"

Qr-код

Нова Укрїнська Школа

Результат пошуку зображень за запитом "yjdf erhf]ycmrf irjkf"

Оголошення:

 

Колодій або «Бабський тиждень»

11 березня 2016 року  у 1-Б класі відбулося свято Колодія , або інша назва «Бабський тиждень».
Першокласники ознайомилися та приймали активну участь в обрядах та звичаях до цього свята.
Батьки теж не були осторонь. Мами прикрасили клас вишитими рушниками, великим вінком, що символізував коло життя, столи накрили варениками, млинцями, медом, варенням і різними смаколиками.
Діти дізналися і самі прийняли участь у чудовому дійстві «Життя колодки».
У понеділок колодка «народжувалась»- і дівчатка пеленали в хустку новонародженого, а потім колисали. Гралися у «Подоляночку», ця гра символізує народження весни після зими.
У вівторок колодка «хрестилася», а хлопці та дівчата одне до одного залицялися.
Дівчата хлопцям в’язали до ноги чи руки колодку, а щоб з нею не ходити, то хлопці відкуповувались подарунками. Лунали чудові пісні «Ой заграйте, дударики…» та «Ой, казала мені мати», (виконувала Ситнікова Вероніка), грали у гру «Вінок».
У середу колодка справляла «похрестини». У цей день тещі частували своїх зятів млинцями. А ми грали у гру «Струмочок».
У четвер проводилися різні змагання, «бої». Гралися у гру «Угорська земля» та «Соловейко заспівай», де на слова пісні «Вийди, вийди сонечко», діти співали «як маленька дитина», «у вас чухається спина», «повний рот кукурудзяних паличок» і т.д.
У п’ятницю колодка «помирає». І в цей день «Тещині вечірки» Гра «Зять тещу годує», де зі сміхом діти один одного годували варениками. У суботу колодки «поминали», а ми знову веселилися та танцювали (гра «Танцюють всі»).
У неділю, а вона називається «Прощеною неділею», прощалися зі славним святом Колодія, веселим та смачним тижнем і водночас просили «Масляниця, масляниця, яка ти мала, якби ж тебе сім неділь, а Посту – одна!».
Завершилося наше яскраве та веселе  свято піснею «Прийди, прийди, весно красна…», а ще чудовим і смачним пригощанням від наших працьовитих та вмілих матусь.
Мета свята була досягнути. Діти  та  присутні батьки ознайомилися з українським народним звичаями та обрядами, вивчили українські народні ігри.
Дякуємо всім за допомогу.