Get Adobe Flash player

Навігація

Пошук

Форма входу

Статистика

Перегляди статей
883395

Проект "Відкритий лист"

Qr-код

Список рекомендованої літератури

Рекомендована література на літо 

Українська література

СПИСОК ЛІТЕРАТУРИ ДЛЯ ОБОВЯЗКОВОГО ПРОЧИТАННЯ (5 КЛАС)
Олена Пчілка  «Сосонка»  (позакласне читання) 
Іван Франко «Фарбований лис» 
Василь Королів-Старий «Хуха-Моховинка» 
Галина Малик «Незвичайні пригоди Алі в країні Недоладії» 
 Зірка Мензатюк «Таємниця козацької шаблі» 
Євген Гуцало «Лось» 
Григір Тютюнник «Дивак» 
Микола Вінграновський «Сіроманець» 
Валерій Шевчук  «Панна квітів»  (позакласне читання) 
Володимир Малик «Журавлі-журавлики»  
Василь Королів-Старий. «Потерчата» (позакласне читання) 
СПИСОК ЛІТЕРАТУРИ ДЛЯ ОБОВЯЗКОВОГО ПРОЧИТАННЯ (6 КЛАС)
Микола Вороний «Євшан-зілля»
Володимир Винниченко «Федько-халамидник»
Володимир Рутківський «Джури козака Швайки»
 Емма Андієвська «Казка про яян», «Говорюща риба»
Всеволод Нестайко «Тореадори з Васюківки»
Ярослав Стельмах «Митькозавр з Юрківки, або Химера лісового озера»
Леся Воронина «Таємне Товариство боягузів, або Засіб від переляку №9»
Додаткова література
Багмут І. «Пригоди чорного кота Лапченка, описані ним самим»

Близнець В. «Звук павутинки», «Золота гора до неба», «Женя і Синько»
Винниченко В. «Кумедія з Костем»
СПИСОК ЛІТЕРАТУРИ ДЛЯ ОБОВЯЗКОВОГО ПРОЧИТАННЯ (10 КЛАС)
Іван Нечуй-Левицький « Кайдашева сім’я»
Панас Мирний  «Хіба ревуть воли,як ясла повні?»
Іван Карпенко-Карий «Мартин Боруля»
Михайло Старицький  «Облога Буші»
Іван Франко «Мойсей», «Сойчине крило»
Борис Грінченко «Каторжна»
Михайло Коцюбинський «Intermezzo», «Тіні забутих предків»
Ольга Кобилянська «Земля»
Василь Стефаник «Камінний хрест»
Леся Українка «Лісова пісня»
Володимир Виннниченко «Момент»
СПИСОК ЛІТЕРАТУРИ ДЛЯ ОБОВ’ЯЗКОВОГО ПРОЧИТАННЯ (11 КЛАС)
Микола Хвильовий «Я (Романтика)» 
 Юрій Яновський «Дитинство», «Шаланда в морі» (з роману «Вершники»)  
 Валер’ян Підмогильний «Місто» 
Остап Вишня «Моя автобіографія» 
Остап Вишня «Сом» 
 Микола Куліш «Мина Мазайло» 
Осип Турянський «Поза межами болю» 
Іван Багряний «Тигролови» 
Улас Самчук «Марія» (позакласне читання) 
Олександр Довженко «Україна в огні» 
Олександр Довженко «Зачарована Десна» 
Ліна Костенко «Маруся Чурай» 
Олесь Гончар «За мить щастя» 
Олесь Гончар «Залізний острів» (із роману «Тронка») 
Валерій Шевчук «Дім на горі» (повість-преамбула) 
Павло Загребельний «Диво» (скорочено) 
Оксана Забужко «Дівчатка» (позакласне читання) 
 
Українська література 5 клас
1. Малик Г. «Незвичайні пригоди Алі в країні Недоладії»
2. Григір Тютюнник. “Дивак”
3. М.Вінграновський «Сіроманець»
4. Є.Гуцало «Лось»
5. Василь Королів-Старий “Хуха-Моховинка”
6. Зірка Мензатюк «Таємниця козацької шаблі»
Українська література 6 клас
Основна література

1. Микола Вороний «Євшан-зілля»
2. Тарас Шевченко «Думка» («Тече вода в синє море…»), «Іван Підкова»
3. Леся Українка (Лариса Петрівна Косач) «Мрії», «Як дитиною, бувало…», «Тиша морська», «Співець»
4.Володимир Винниченко «Федько-халамидник»
5. Володимир Рутківський «Джури козака Швайки»
6. Емма Андієвська. «Казка про яян», «Говорюща риба»
7. Всеволод Нестайко «Тореадори з Васюківки»
8. Ярослав Стельмах «Митькозавр з Юрківки, або Химера лісового озера»
9. Леся Воронина «Таємне Товариство боягузів, або Засіб від переляку №9»
Додаткова
1. Багмут І. «Пригоди чорного кота Лапченка, описані ним самим»
2. Близнець В. «Звук павутинки», «Золота гора до неба», «Женя і Синько»
3. Винниченко В. «Кумедія з Костем»
4. Нестайко Вс. «Таємниця трьох невідомих», «Пригоди Робінзона Кукурудзо», «Незнайомець із 13 квартири».
Українська література 7 клас
Основна

1. Іван Франко «Захар Беркут»
2. Михайло Стельмах «Гуси-лебеді летять…»
3. Григір Тютюнник «Климко»
4. Олекса Стороженко «Скарб»
5. Богдан Лепкий «Мишка (Казка для дітей, для малих і великих)»
6. Марина Павленко «Русалонька із 7-В, або Прокляття роду Кулаківських»
7. Любов Пономаренко «Гер переможений»
8. Олександр Гаврош. «Неймовірні пригоди Івана Сили»
Додаткова
1. Павленко М. «Русалонька із 7-в проти Русалоньки з Білокрилівського лісу», «Русалонька із 7-В. В тенетах лабіринту», «Русалонька із 7-В та загублений у часі (Кн. 2)»
2. Стельмах М. «Щедрий вечір»
3. Стороженко О. «Закоханий чорт», «Голка», «Вуси»
4. Трублаїні М. «Шхуна “Колумб”»
5. Тютюнник Г. «Вогник далеко в степу»
Українська література 8 клас
Основна

1. І. Карпенко-Карий «Сто тисяч»
2. Михайло Коцюбинський «Дорогою ціною»
3. О.Довженко «Ніч перед боєм»
4. Ніна Бічуя. «Шпага Славка Беркути»
5. Володимир Дрозд «Білий кінь Шептало»
6. Валентин Чемерис. «Вітька + Галя, або Повість про перше кохання»
7. Юрій Винничук «Місце для Дракона».
Додаткова
1. Думанська О. «Школярка з передмістя»
2. Процюк С. «Марійка і Костик»
3. Пагутяк Г. «Королівство»
4. Дімаров А. «На коні й під конем»
5. Гончар О. «Берег любові», «Бригантина»
6. Вишня Остап. «Мисливські усмішки»
7. Вовчок Марко. «Ведмідь»
Українська література 9 клас
Основна

1. «Слово о полку Ігоревім»
2. Григорій СКОВОРОДА. «Бджола та Шершень», «Всякому місту — звичай і права», «De libertate»
3. Іван КОТЛЯРЕВСЬКИЙ. «Енеїда», «Наталка Полтавка»
4. Григорій КВІТКА-ОСНОВ’ЯНЕНКО. «Маруся»
5. Микола ГОГОЛЬ. «Тарас Бульба» (переклад М. Садовського і М. Рильського, за ред. І. Малковича).
6. Тарас ШЕВЧЕНКО. «Причинна», «Думи мої…», «Іван Підкова», «Тарасова ніч», «Гайдамаки», «До Основ’яненка», «Сон» («У всякого своя доля…»), «Кавказ», «І мертвим, і живим, і ненарожденним…», «Катерина», «Наймичка», «На панщині пшеницю жала…», «Марія», «У нашім раї на землі…», «Доля», «Росли укупочці, зросли…», «І виріс я на чужині…», «Самому чудно. А де ж дітись?..», «Росли укупочці, зросли…» «Ісаїя. Глава 35» «Блажений муж на лукаву…».
7. Пантелеймон КУЛІШ. «Чорна рада»
8. Марко ВОВЧОК. «Інститутка»
9. Іван НЕЧУЙ-ЛЕВИЦЬКИЙ. «Кайдашева сім’я»
Додаткова
1. ІВАНЕНКО О. «Марія»
2. ІВЧЕНКО М. Напоєні дні [повість про Г. Сковороду]
3. КВІТКА-ОСНОВ’ЯНЕНКО Г. «Салдацький патрет», «Конотопська відьма»
4. НЕЧУЙ-ЛЕВИЦЬКИЙ І. «Микола Джеря»
5. СВИДНИЦЬКИЙ А. «Люборацькі»
6. СТАРИЦЬКИЙ М. «Оборона Буші»
7. ШЕВЧЕНКО Т. «Кобзар», «Автобіографічний нарис», «Щоденник», «Художник»

 

ЗАРУБІЖНА ЛІТЕРАТУРА
Література на літо
 5 клас
 1.О.С.Пушкін. Казки.
 2. Г.К.Андерсен «Соловей», «Снігова королева», «Дюймовочка» та ін. казки
 3. В.Гаршин «Жабка-мандрівниця»
 4. О.Вайльд «Хлопчик-зірка»
 5. Е.Сетон-Томпсон «Снап»
 6. К.Чапек «З точки зору кішки»
 7. В.Біанки «Зозуленя», «Снігова книга»
 8. М.Твен «Пригоди Тома Сойєра»
 9. Е.Портер «Полліанна»
 10. Роальд Дал «Чарлі і шоколадна фабрика»
 11. Туве Янсон «Капелюх чарівника»
 12. Ян Улоф Екгольм «Людвігові хитрому-ура!ура!ура!»
 13.Пауль Маар «Машина для здійснення бажань, або Суботик повертається в суботу»
 14. Джеремі Стронг «Гармидер у школі»
 15. Я.Корчак «Король Матіуш Перший»
 16. Р.Кіплінг «Мауглі»
 17. А.Ліндгрен «Пеппі Довгапанчоха»
 18. П.Треверс «Меррі Поппінс»
 
Література на літо 
 
6 клас
 
1. Міфи давньої Греції ( Троянський цикл)
2. І.А.Крилов. Байки.
 3. Ж.Верн «П’ятнадцятирічний капітан»
 4. Д.Дефо «Робінзон Крузо»
 5. Ч.Діккенс «Різдвяна пісня в прозі»
 6.  М.Гоголь «Ніч перед Різдвом»
 7. Айзек Азімов «Фах»
 8. А.Чехов «Хамелеон», «Товстий і тонкий»
 9. Джек Лондон «Любов до життя», «Біле Ікло»
 10. Г.Бічер-Стоу «Хатина дядька Тома»
 11. В.Короленко «Сліпий музикант», «Діти підземелля»
 12. В.Железников «Чучело»
 13. Міхаель Андреас Гельмут Енде «Джим Ґудзик і машиніст Лукас»
 14. Марія Гріпе «Діти склодува»
 15. Крістіна Нестлінгер «Конрад, або Дитина з бляшанки»
 16. Ерік Еммануель Шмітт «Оскар і рожева пані»
 17. Джоан Ролінг «Гаррі Поттер і філософський камінь»
 18. А.де Сент-Екзюпері «Маленький принц»
 19. Р.Л.Стівенсон «Острів скарбів»
 
Література на літо
  7 клас
 
1. Билини про Іллю Муромця.
2. М.Гоголь «Тарас Бульба»
 3. Г.Белль «Подорожній, коли ти прийдеш у Спа…»
 4. Дж.Олдрідж «Останній дюйм»
 5. Г.Г.Маркес «Стариган з крилами»
 6. Шолом –Алейхем «Пісня над піснями»
 7. О.Грін «Пурпурові вітрила»
 8. Е.По «Золотий жук»
 9. А.Конан Дойль «Записки Шерлока Холмса», «Собака Баскервілів»
 10. О.Генрі «Дари волхвів», «Останній листок», «Червона сукня»
 11. Г.Дж.Уеллс «Чарівна крамниця»
 12. Рюноске Акутагава «Павутинка»
 13. Діана Вінн Джонс «Мандрівний замок Хаула»
 14. Клаус Гагеруп «Золота вежа»
 15. Корнелія Функе «Чорнильне серце»
 16. Йон Колфер «Артеміс Фаул»
 17. Анна Гавальда «35 кіло надії»
 18. В.Скотт «Айвенго»
 19. Дж.Свіфт «Мандри Гуллівера»
 20. М.Шолохов «Доля людини»
 
Література на літо 
 
8 клас
 
  1.  Давньогрецькі міфи.
  2.  Гомер «Іліада» («Двобій Ахілла і Гектора», «Пріам у Ахілла»; «Одіссея» («Одіссей і кіклоп Поліфем»)
  3.  Поезії Лі Бо, Ду Фу, Омар Хайяма, Ф.Петрарки
  4. В.Шекспір. Сонети, трагедія «Ромео і Джульєтта»
  5.  Мігель де Сервантес Сааведра «Дон кіхот» (1ч)
  6.  Мольєр «Міщанин-шляхтич»
  7.  Антуан де Сент-Екзюпері «Маленький принц»
  8.  Річард Бах «Чайка Джонатан Лівінгстон»
  9.  Сью Таунсенд «Таємний щоденник Адріана Моула» 
10. Марина Аромштам «Коли відпочивають янголи»
 11. Оса Ган Шведер «Сни шовкопряда»
 12. Барбара Космовська «Буба», «Буба: мертвий сезон»
   Література на літо
 9      Клас
   1.Джонатан Свіфт (1667–1745). «Мандри Лемюеля Гуллівера» (1 частина).
  2. Джордж Ноел Гордон Байрон (1788–1824). «Хотів би жити знов у горах…», «Мій дух як ніч…». Поема «Мазепа» або «Паломництво Чайльд Гарольда».
  3. Олександр Сергійович Пушкін (1799–1837). Лірика (До А. П. Керн («Я пам’ятаю мить чудову…»), «Я вас кохав…», «Я пам’ятник собі поставив незотлінний…»). «Євгеній Онєгін».
  4. Михайло Юрійович Лермонтов (1814–1841). Лірика («Сосна», «І нудно і сумно…», «На дорогу йду я в самотині…»). «Герой нашого часу».
  5. Оноре де Бальзак (1799–1850). «Гобсек».
  6.  Микола Васильович Гоголь «Ревізор», «Шинель».
  7. Генрік Ібсен (1828–1906). «Ляльковий дім».
   8. Бернард Шоу (1856–1950). «Пігмаліон».
  9.Михайло Опанасович Булгаков (1891–1940). «Собаче серце».
  10.Рей Дуглас Бредбері (1920–2012). «451° за Фаренгейтом».
  11.Гарпер Лі (нар. 1926). «Убити пересмішника».
  12. Ерік Вольф Сігел (1937-2010). «Історія одного кохання».
   
 
10 клас
 
 
 
  1. Стендаль «Червоне і чорне»
  2. Віктор Гюго «Собор Паризької Богоматері»
  3. Бальзак «Гобсек», «Батько Горіо»
  4. Г.Флобер «Пані Боварі»
  5. Ч.Діккенс «Пригоди Олівера Твіста»
  6. Ф.Достоєвський «Злочин і кара»
  7. Л.Толстой «Анна Кареніна»
  8. А.Чехов «Чайка», «Вишневий сад»
  9. Е.Золя «Кар’єра Ругонів»
 
10. Генрік Ібсен «Ляльковий дім»
 
11. О.Вайльд «Портрет Доріана Грея»
 
  1. 12.  Ш.Бронте «Джейн Ейр»
  2. 13.  П.Меріме «Кармен», «Венера Ільська», «Таманго»
  3. 14.  Гі де Мопассан «Пампушка», «Любий друг»
  4. 15.  Б.Прус «Фараон»
 
16. Г.Сенкевич «Хрестоносці»
 
  11 клас
 М.Горький «Старуха Ізергіль»
  1. О.Купрін «Гранатовий браслет»
  2. І.Бунін «Легке дихання»
  3. С.Цвейг «Лист незнайомої»
  4. Ф.Кафка «Перевтілення»
  5. Е.М.Ремарк «Три товарища»
  6. Б.Брехт «Життя Галліллея»
  7. А.Камю «Чума»
  8. Е.Хемінгуей «Старий і море»
 
10. Г.Гарсіа Маркес «Сто років самотності»
 
  1. 11.  М.А.Булгаков «Майстер і Маргарита»
  2. 12.  Ясунарі Кавабата «Тисяча журавлів»
  3. 13.  У.Еко «Ім’я рози»
  4. 14.  П.Зюскінд «Запахи»
  5. 15.  М.Фріш «Санта-Крус»
  6. 16.  М.Павич «Дамаскин»
  7. 17.  Дж.Д.Селінджер «Над прірвою у житі»  
 
 
 
СПИСОК ТВОРІВ ДЛЯ ДОДАТКОВОГО ЧИТАННЯ
 
Для уроків позакласного читання і уроків із резервного часу (за вибором учителя)
 
5 клас
 
Андерсен Г. К. «Снігова королева» Арабські казки. «Про Аладдіна і чарівну лампу», «Розповідь про царя Шахріяра» (1-2 за вибором) Баррі Дж. М. «Пітер Пен», «Пітер Пен і Венді» (1 за вибором) Бернетт Ф. Е. «Таємничий сад», «Маленький лорд Фаунтлерой», «Маленька принцеса» (1- 2 за вибором) Бюрґер Г. і Распе Р. Е. «Дивовижні пригоди, подорожі й бойові подвиги барона Мюнхгаузена» Гаршин В. «Жабка-мандрівниця» Гауф В. «Маленький Мук» Гофман Е. Т. А. «Лускунчик» Єсенін С. О. «Біла береза», «Пісня про собаку» та інші вірші про природу (1-2 за вибором) Кестнер Е. «Еміль та детективи», «Крихта та Антон» (1 за вибором) Керролл Л. «Аліса в Задзеркаллі» Кіплінг Р. Дж. «Мауглі», «Рікі-Тікі-Таві» Коллоді К. «Піноккіо» Корчак Я. «Король Матіуш Перший» Крюс Дж. «Флорентіна» Лагерлеф С. «Дивовижна подорож Нільса Хольгерсона з дикими гусаками Швецією», «Свята ніч» (1 за вибором) Маршак С. Я. «Дванадцять місяців» Мілн А. «Вінні-Пух та всі-всі-всі» Одоєвський В. Ф. «Містечко в табакерці» Перро Ш. Казки (1-2 за вибором) Родарі Дж. «Казки по телефону» Родарі Дж. «Пригоди Цибуліно», «Пригоди Джельсоміно в Країні брехунів» (1 за вибором) Російські народні казки. «Василиса Прекрасна» та ін. (1-2 за вибором) Сетон-Томпсон Е. «Ведмежа Джонні», «Мустанг-іноходець»(1-2 за вибором) Чапек К. «З погляду кішки» Японські казки. «Жабка з Кіото і жабка з Осака» та ін. (1-2 за вибором) Із сучасної літератури Буличов К. Цикл «Аліса» (1-2 твори за вибором), «Навколо світу за три години» Екгольм Я. У. «Людвігові хитрому – ура! ура! ура!» Ліндґрен А. «Пеппі Довгапанчоха», «Малюк і Карлсон», «Пригоди Калле Блюмквіста» (1- 2 за вибором) Маар П. «Пан Белло і блакитне диво», «Що не день, то субота», «Китобус, або Нові цятки для Суботика» (1-2 за вибором) Стронґ Дж. «Кімнатні пірати», «Розшукується ракета на чотирьох лапах», «Гармидер у школі», «Канікули з близнятами» (1-2 за вибором)
 
 
 
СПИСОК ТВОРІВ ДЛЯ ДОДАТКОВОГО ЧИТАННЯ
 
Для уроків позакласного читання і уроків із резервного часу (за вибором учителя)
 
 6 клас
 
 
 
Бєляєв О. Р. «Людина-амфібія» Бредбері Р. «Все літо в один день» та інші оповідання (1-2 за вибором) Верн Ж. «Діти капітана Гранта» Даррелл Дж. «Моя родина та інші звірі», «Птахи, звірі й родичі» (1 за вибором) Дефо Д. «Життя і незвичайні та дивовижні пригоди Робінзона Крузо» 53 Крюс Дж. «Тім Талер, або Проданий сміх» Марк Твен. «Принц і злидар» Монтгомері Л. М. «Емілі виростає» (трилогія «Емілі з Місячного Серпа») О. Генрі. «Вождь червоношкірих» та ін. (1-2 за вибором) Олеша Ю. К. «Три товстуни» Сенкевич Г. «Янко-музикант» Сетон-Томпсон Е. «Маленькі дикуни» Толстой Л. М. «Дитинство» Треверс П. «Мері Поппінс» Троєпольський Г. Н. «Білий Бім Чорне вухо» Тургенєв І. С. Вірші в прозі («Горобець», «Собака», «Жебрак» та ін.) (2-3 за вибором) Харріс Дж. Ч. «Казки дядечка Рімуса» Шолом-Алейхем. «Хлопчик Мотл», «Пасха на селі» Із сучасної літератури Енде М. «Момо», «Нескінченна історія» (1 за вибором) Ліндґрен А. «Брати Лев’яче серце» Нестлінґер К. «Пес йде у світ», «Начхати нам на огіркового короля!», «Гном у голові», «Летіть, хрущі» (1-2 за вибором) Ролінґ Дж. «Гаррі Поттер і філософський камінь» Шмітт Е. Е. «Оскар і Рожева Пані»