Get Adobe Flash player

Навігація

Пошук

Форма входу

Qr-код

Становлення гімназії

1951 рік
 
1951
– рік заснування загальноосвітньої школи №48 ім. М.Г. Чернишевського з російською мовою навчання. Спочатку, поки шкільна будівля була ще не готова, учні навчалися в декілька змін, і заняття проводилися в приміщеннях сусідніх шкіл, а згодом всі учні і вчителі перейшли у свій, дуже затишний і красивий дім. Він був збудований за традиціями повоєнних часів, з прекрасним фасадом і класичним вестибюлем, прикрашеним колонами і ліпниною. Змінювалися роки і цілі епохи, так чи інакше вони змінювали внутрішній вигляд школи, але сам будинок залишався вірним своєму урочистому і водночас класичному стилю.
Першим директором 48-ої школи була
Ніна Миколаївна Дмитренко
(1951-1956 рр.). У важкі повоєнні роки, коли нашому місту так необхідно було створити реальну структуру середніх навчальних закладів, вона, кваліфікований спеціаліст, фізик за фахом, людина з високим інтелектом, а головне - віддана педагогічній справі, стояла біля витоків 48-ої школи Києва. 14 січня 1951 року пролунав перший дзвоник в стінах цього навчального закладу. Почалась копітка і наполеглива робота по створенню педагогічного колективу однодумців, новаторів, які підвищували свою професійну майстерність, відкриваючи для себе поезію педагогічної роботи. Держава високо оцінила натхненну працю Ніни Миколаївни, нагородивши її орденом Леніна і присвоївши їй звання "Заслужений учитель України". Разом з нею розпочали свій трудовий педагогічний шлях учителі Новосельська Л.С., Дубінська М.С., Купрієнко В.В. - люди, які заклали основу стабільного і працездатного колективу 48-ої "гвардійської", як її називали, з любов'ю учні і вчителі.
Поступово школа почала набирати темп, стаючи справжньою кузнею педагогічних кадрів. Другим директором цього навчального закладу став чудовий методист, математик за фахом, учасник Великої Вітчизняної війни
Петро Миронович Несенюк
 
(1956-1960 рр.). Він успадкував грамотний і висококваліфікований колектив вчителів, але новий директор продовжував вчитися сам і навчав молодих колег. Тоді було створено методичний кабінет, де він зібрав перші необхідні матеріали - це були зерна копіткої та наполегливої роботи колег. Петро Миронович приділяв велику увагу вихованню учнів. Було започатковано хор хлопчиків, який брав участь в міських та районних конкурсах і олімпіадах. Діяльність цієї чудової людини було відзначено медаллю А.С.Макаренка та Знаком "Відмінник народної освіти України". Пізніше Петро Миронович був переведений на роботу в школу № 33, але зв'язків з рідною 48-ою школою він ніколи не поривав.
 
Любов Ісаївна Браницька
(1960-1976 рр.) очолила школу і стала її третім директором. Зацікавлена в своїй роботі, ініціативна і дуже енергійна людина, вона продовжила традиції своїх попередників, визначивши головне завдання, - надання глибоких знань учням з основ наук і їх практичне застосування. Дуже велике значення приділяла Любов Ісаївна розвитку естетичного виховання молоді, підтримуючи творчі зв'язки з Консерваторією ім. П.І. Чайковського, Театральним інститутом ім. І.Карпенко-Карого, Театром опери та балету ім.М.Лисенка. На рахунку директора були цікаві зустрічі з письменниками і композиторами, вечори класичної музики і поезії, експедиційні походи, пошукова робота. Високий науковий рівень викладання предметів забезпечував учням призові місця на олімпіадах в районі і місті.
Добрими помічниками в тих справах були заступники директора Трясунов В.І., Козей Н.В., Курпієнко В.В. - люди відповідальні і досвідчені, роботу яких знали і в районі, і в місті.
Одна з них і стала наступним, четвертим директором 48-ої.
Віра Василівна Купрієнко
(1976-1986 рр.), чий педагогічний стаж 55 років, 45 з них віддала вона нашій школі, спочатку як вчитель української мови і літератури, потім як заступник директора з навчально-виховної роботи, а з 1976 по 1986 рр. - як директор школи.
Чесна і принципова, вона глибоко знала педагогіку і була спроможна спрямувати роботу педагогічного колективу на вирішення важливих освітніх питань. Віра Василівна вчила своїх колег вчитися, по краплях збираючи ті паростки нового, що з'являлися в педагогічній науці тих часів.
Вона була вдячна колегам, що працювали з нею, - за творчість, відданість справі і любов до дітей. Це були першопрохідці, які запалювали своєю енергією серця дітей: Комарова СД.,  Шиндер Г.І., Рябова Є.П., Далада С.Д., Котляревська Р.А., Плисецька І.В.
Віра Василівна обиралася депутатом райради, надавала практичну допомогу молодим вчителям і директорам шкіл, щедро ділилася своїм педагогічним досвідом. Відмінник народної освіти, учитель-методист Віра Василівна відзначена багатьма нагородами, серед яких орден "Знак Пошани".
Здається, ніби-то вчора прийшли до школи молоді колеги Віри Василівни - Габович Надія Опанасівна, Єременко Людмила Авксентіївна, Товкачевська Олена Анатоліївна, Печерська Інна Олексіївна, які кожним своїм кроком підтверджували високе звання "вчителя школи № 48".
У 1986 році колектив очолила молодий, дуже енергійний і ініціативний керівник -
Маріанна Іванівна Босенко.
1991 рік
- школа набула статус школи – гімназії з українською мовою навчання; розроблена Концепція становлення і розвитку гімназії на 1991-2001 р.р.
1992 рік
- створено раду учнівського самоврядування гімназії, розроблено правила гімназійного братерства.
1992 рік
 - започатковано нову традицію – День самоврядування: всі уроки в гімназії проводять батьки учнів – відомі вчені, політики, актори, фахівці з різних професій.
1993 рік
 - обрано піклувальну раду і батьківську раду гімназії, розроблено перше положення про батьківську раду гімназії.
1994 рік
 - розроблено перший варіант авторської програми
«Культура життєвого самовизначення».

1995 рік
 - вийшов перший випуск гімназійної газети «Вісті з Прорізної».
1996 рік
 - гімназії надано статус гімназії гуманітарного спрямування.
1996 рік
 
- перший випуск альманаху дитячої творчості «Щасливий дар душі».
 
2000 рік
 
- започатковано нову традицію «Зоряний крок гімназиста».
2001 рік
 - 10-річчя гімназії – започатковано нову традицію День Наума – посвята в члени ордену «Інтелект гімназії».
2001 рік
 - за вагомий внесок у розвиток освіти та виховання молоді колектив гімназії нагороджено Почесною грамотою Кабінету Міністрів України.
2001 рік
 - Указом Президента України на честь 10-річчя гімназії вчителям Товкачевській Олені Анатоліївні та Габович Надії Опанасівні присвоєно звання «Заслужений вчитель України», заступнику директора з навчально-виховної роботи Наумовій Зої Федорівні «Заслужений працівник освіти України», директору гімназії Босенко Маріанні Іванівні – вручено орден княгині Ольги ІІІ ступеня.
2002 рік
 - створення гімназійного театру «Ніка».
2002 рік
 - створення наукового товариства учнів «Ерудит».
 
2003 рік
 - Наказом № 275 від 28.10.2003 року Головного управління освіти і науки м.Києва гімназія визнана одним із кращих загальноосвітніх навчальних закладів міста.
2004 рік
 - наукове товариство «Ерудит» стає колективним членом Малої Академії наук міста Києва.
2004 рік
 
- за результатами атестаційної експертизи наказом № 351  від 17.12.2004 р.  Головного управління освіти і науки гімназія визнана атестованою з відзнакою.
2004 рік 
 - після десяти років експерименту, авторська програма
 «Культура життєвого самовизначення» рекомендована Міністерством освіти і науки України до впровадження в практику роботи загальноосвітніх навчальних закладах України.
2008 рік
 
- гімназійному театру «Ніка» наказом Міністерства освіти і науки України № 733 від 05.08.2008 р. присвоєно почесне звання «Зразковий художній колектив»
2010-2011 навчальний рік
 
- гімназія перейшла на профільне навчання, обравши профіль – іноземної філології.
2011 рік
 - на честь 20-річчя гімназії Указом Президента України вчителям Гончаруку Миколі Дмитровичу та Червінській Надії Михайлівні присвоєно звання «Заслужений вчитель України», директору гімназії Босенко Маріанні Іванівні присвоєно звання «Народний учитель України».
 
2013 рік
 - Гімназійному театру  «Ніка» наказом Міністерства освіти і науки України № 344-к від 15.07.2013 р. присвоєно почесне звання «Народний художній колектив».
2013 рік
 - Наукове товариство учнів «Ерудит» за велику цілеспрямовану роботу з творчо обдарованою учнівською молоддю нагороджено грамотою Президієї Національної Академії Наук України.
2013 рік
 - Сертифікатом Департаменту освіти і науки, молоді та спорту виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) засвідчено, що гімназія – переможець проекту «Довіра до освіти».
2014 рік
- за результатами атестаційної експертизи наказом № 365  від 10.06.2014 р. Департаменту освіти і науки, молоді та спорту виконавчого органу Київської міської ради на підставі висновку Київської міської регіональної експертної ради з питань ліцензування та атестації навчальних закладів гімназію №48 визнано
АТЕСТОВАНОЮ З ВІДЗНАКОЮ.
2016 рік
 
06 квітня 2016 року трудовий колектив гімназії №48 нагороджений Грамотою Верховної Ради України за заслуги перед українським народом 
 
Результат пошуку зображень за запитом "kubg.edu.ua"
2016 рік
  З 2016 року гімназія бере участь у дослідно-експериментальній роботі Інституту післядипломної педагогічної освіти Київського університету ім. Б. Грінченка «Програма розвитку професійної компетентності педагогічного персоналу навчального закладу».
  За час проведення експерименту вчителі гімназії взяли участь у десятках тренінгів, семінарах, практичних курсах, навчання на яких зарахувалося як частина пролонгованого курсу (за накопичувальною системою) 
 
Результат пошуку зображень за запитом "«Заслужений працівник освіти України»"
2018 рік
За значний особистий внесок у культурно-освітній розвиток України, вагомі трудові здобутки та професіоналізм присвоєно почесні звання «Заслужений працівник освіти України» - Бураковій Світлані Юріївні – заступникові директора з навчально-виховної роботи гімназії №48  та Чистяк Олені Іллівні – заступникові директора з виховної роботи гімназії №48 

 

2018 рік
Підтверджено почесне звання «Народний художній колектив» - театр «Ніка» гімназії №48 Шевченківського району міста Києва (Наказ Міністерства освіти і науки України від 28.09.2018 №1035)