Get Adobe Flash player

Навігація

Пошук

Форма входу

Qr-код

Поради батькам

 
 

 
П’ять шляхів до серця дитини 

 

П’ять шляхів до серця дитини

Іноді діти розмовляють мовою, яку нам дорослим, важко зрозуміти. Це може бути їм лише зрозумілий сленг. Але і нас дорослих – також не завжди розуміють діти, тому що, розмовляючи з ними, ми не завжди можемо висловити свої думки. Але ще гірше, коли ми не завжди можемо висловити дитині свої  почуття і любов зрозумілою їй мовою. Чи вмієте ви говорити мовою любові?
         Кожній дитині властиво відчувати та сприймати любов батьків по своєму. І якщо батьки знають цю «мову», дитина краще розуміє їх. Любов потрібна кожній людині, інакше їй ніколи не стати повноцінною дорослою людиною. Любов – це найнадійніший фундамент спокійного дитинства, якщо це розуміють дорослі, дитина виростає доброю, щедрою людиною.
         Основне батьківське завдання – виростити зрілу та відповідальну особистість. Але які б якості ви не розвивали в дитині, головне – будувати виховання на любові.
Щоб дитина відчувала вашу любов, ви повинні знайти особливий шлях до її серця і навчитися виявляти свою любов виходячи з цього.
Діти по-різному відчувають любов, але кожна дитина потребує її. Існує п’ять способів (основних), якими батьки виражають свою любов до дитини: дотик; слова заохочення; час; подарунки; допомога.
Якщо в сім’ї декілька дітей, то навряд чи мова любові до них однакова. У дітей різні характери, і любов вони сприймають по-різному. З кожною дитиною необхідно говорити її рідною мовою любові. Але для того, щоб успішно впровадити даний підхід, нам варто ще раз підкреслити необхідність безумовної любові до дитини. І важливо пам’ятати, що  з дитиною важливо налагоджувати емоційний зв'язок використовуючи декілька шляхів до її серця.
Дотик
Один з найважливіших проявів батьківської любові. У перші роки життя дитини необхідно, щоб дорослі брали її на руки, обнімали, гладили по голівці, цілували, тощо. Тактильна ласка однаково важлива, як для хлопчиків так і для дівчаток. Ви виражаєте свою любов за допомогою ніжних дотиків, поцілунків, цим можна сказати набагато більше, ніж словами «Я тебе люблю».
 

 

Слова заохочення
Коли ми хвалимо дитину, ми дякуємо їй за те, що вона зробила, чого досягла сама. Проте не треба хвалити дитинну надто часто, тому що слова втратять свою силу і сенс. Пам’ятайте, що кожна похвала має бути обґрунтованою та щирою. У спілкуванні  з дитиною намагайтеся говорити спокійно і м’яко, навіть тоді, коли ви не задоволені. Слід менше вимагати від дитини, частіше просити її: «Ти не міг би …», «Може, зробиш…», «Мені було приємно, коли б ти…». Якщо у вас вирвалося грубе зауваження, слід вибачитися перед дитиною. Пам’ятайте, що постійна критика шкодить дитині, бо вона аж ніяк не є доказом батьківської любові. Кожного дня даруйте дитині приємні слова підтримки, заохочення, схвалення, ласки, які свідчитимуть про любов до неї.
 
 
Час
Це ваш подарунок дитині. Ви ніби говорите: «Ти потрібна мені, мені подобається бути з тобою». Іноді діти роблять погані вчинки саме з метою, щоб батьки звернули на них увагу: бути покараним все ж краще, ніж бути забутим. Проводити час разом – значить віддати свою увагу сповна. Форми спільного проведення часу в кожній сім’ї різні: читання казок, бесіди за сімейною вечерею, настільні ігри, гра у футбол, ремонт машини, допомога на дачі, тощо. І як би не були зайняті, хоча б кілька годин на тиждень подаруйте не лише хатнім справам, телевізору, гаджетам, іншим власним уподобанням, а в першу чергу – своїй дитині.

 

Подарунок
Це символ любові тоді, коли дитина відчуває, що батьки дійсно турбуються про неї. Багато батьків використовують подарунки, щоб відкупитися від дитини. Діти, які одержують такі подарунки, починають думати, ніби любов можна замінити різними речами. Тому пам’ятайте, що справа не в кількості. Не намагайтеся вразити дитину ціною, розмірами, і кількістю подарунків. Якщо ви хочете віддячити дитині за послугу – це плата, якщо намагаєтесь підкупити її – хабар. Справжній подарунок дається не в обмін на щось, а просто так. Сюрпризами можуть бути тільки різдвяні подарунки та подарунки до дня народження. Інші подарунки краще вибирати з дітьми, особливо якщо це одяг. Подарунки не обов’язково купувати. Їх можна знаходити, робити самим. Подарунком може стати все що завгодно: польові квіти, камінчики, чудернацької форми гілочки, пір’ячко, горішок тощо. Головне - придумати, як його подарувати.
 
Допомога

 

Материнство та батьківство багато в чому подібні до професій, і дуже не легких. Можна сказати, що кожен з батьків несе відповідальність за виконання довгострокового (принаймні до досягнення дитиною 18 років) контракту, що передбачає ненормований робочий день. Кожного дня діти звертаються до вас з різноманітними запитаннями, проханнями. Завдання батьків – почути їх і відповісти на них. Якщо ми допомагаємо дитині і робимо це з радістю, то душа її наповнюється любов’ю. Якщо батьки буркотять, критикують і сварять дитину, така допомога її не радує. Допомагати дітям – не означає повністю обслуговувати їх. Спочатку ми, звичайно, багато робимо за них. Але потім, згодом, коли вони підростуть, ми повинні навчити їх усьому, щоб  і вони допомагали нам.
 
На кожному етапі розвитку дитини ми використовуємо різні «мови» нашої любові. Тому для батьків важливо обрати саме ту «мову» (дотик, слова заохочення, дотик, час, подарунки, допомога), яка веде до серця дитини.
Гері Чепмен та Росс Кемпбелл «П’ять шляхів до серця дитини»
 
 
 
 
 
 
 
 Кроки назустріч нашим дітям-молодшим школярам,
або як полегшити виховання дитини

 

 
Ми довіряємо своїй дитині, даємо дитині зрозуміти, що ми віримо в її осмислений підхід до тієї чи іншої справи та можемо на неї розраховувати.
 
Детальніше
 
 А ще, ми  шукаємо креативні підходи до наших дітей і використовуємо розумне обмеження.
Обмежень та заборон не має бути надто багато.  Замість чергового «не можна», ми створюємо для своєї дитини ситуацію де «можна».
 
 Детальніше
   
 Ми любимо своїх дітей і при кожній розмові звертаємося та пояснюємо доброзичливим тоном.
Не вказуємо, не наказуємо, не засуджуємо.
Зверніть на себе увагу перед тим як щось сказати.
 
 
 
Детальніше
  
Наше бажання дати своїм дітям гідне майбутнє допомагає нам бути послідовними
 Не має бути подвійних стандартів, це може призвести до того, що дитина перестане сприймати нас серйозно.
 
Детальніше
  
Узгодженість правил з іншими членами родини
 Узгодьте правила та систему виховання з усіма членами родити. Важливо дотримуватися принципу однаковості у вихованні.
 
Детальніше
 
 Нам варто заохочувати прагнення наших дітей до самостійності
 Так, навіть у цьому віці, дитина може вчитися приймати самостійні рішення і вчитися відповідальності.
 
Детальніше
   
 Ми вміємо бути терплячими
 Іноді  дитині дійсно складно одразу переключитися і почути нас, особливо якщо вона зайнята тим, що їй дуже подобається. В такому разі можна використовувати попереджувальні фрази та часові обмеження
Найкраще виховання дитини-власний приклад
«Пізнання дитиною світу починається з пізнання людини, а людина відкривається перед дитиною в образі матері і батька.»
В.О. Сухомлинський
    
 
Детальніше